325699 907 عــکــس هـا/ غارت فطریقهگاه‌ها در هامبورگ

هامبورگ در شمال آلمان طی ۴۸ ساعت گذشته همزمان با برگزاری نشست ســالانه سران گروه ۲۰، شاهد خشن‌ترین صحنه‌های اعتراض خیابانی اروپا طی ســال‌های اخیر بوده اســت.

به نقل فرادید، این شهر به‌طور سنتی در تاریخ سیاسی آلمان پایگاه چپ‌ها به شمار می‌رود و تظاهرات و اعتراض خیابانی در آن اتفاق جدیدی نیست اما بسیاری از تحلیلگران آنچه طی ۲روز گذشته در هامبورگ در جریان بوده را «بی‌سابقه» خوانده‌اند.  

روز گذشته با تاریک‌شدن هوا، دامنه درگیری‌ها هم گسترده‌تر شد و نیروهای ضدشورش در نقاط مختلف شهر با گاز اشک‌آور و ماشین‌های آبپاش با معترضان مقابله کردند. درگیری‌ها زمانی شدت گرفـــــت که حدود هزار نفر از معترضان، به خواســته نیروهای پلیس بی‌توجهی کردند و نقاب‌هایشان را برنداشتند. ساعتی بعد، خیابان‌های مرکز شهر مملو از ماشین‌هایی بود که در آتش می‌سوختند. شاید به همین دلیل بود که آنها تظاهرات دیروز خود را اینگونه نامگذاری کردند: «به جهنم خوش آمدید.»

طبق اعلام پلیس آلمان، معترضان در محله‌های ثروتمند شهر شیشه بانک‌ها و مغازه‌ها را شکستند و دست به غارت زدند. صحنه به آتش‌کشیدن ماشین‌های لوکس در این محله‌ها توسط افراد نقابدار، طی ۲روز گذشته در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته عــکــس هـا/ غارت فطریقهگاه‌ها در هامبورگ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما