هرچیزی که باید درمورد هدفون های وایرلس جدید اپل بدانید

آیا هدفون های ایرپادارزش خریدن را دارد؟

وقتی کهسوکت هدفون را از آیفون۷ حذف کرد قول داد که محصول بهتری را معرفی می کند. این محصول جدید با اســتاندارد جدید W1 این شرکت اســت.
اما ایرپاد تنها هدفونی نیست که از این اســتاندارد اســتفاده می کند چرا که از زمانی کهشرکت بیتس را خریده اســت مدل های وایرلس بسیار خوب دیگر با طول عمر باتری بسیار زیاد وارد بازار شده اســت. 
اما آیا ایرپاد ارزش خریدن را دارد؟ یا این که بهتر اســت که پول خود را جایی دیگر خرج کنید؟ 

اییرپاد + جرأت = اِیرپاد 

درمورد کیفیت صدا باید بگوییم که قابل درک اســت اگر از محصولات وایرلس خوشتان نیاید. اســتانداردهای صوتی بلوتوثی قدیمی از فشرده سازی بدی اســتفاده می کردند که کیفیت صدای موزیک شما را پایین می آورد. ظاهری خیلی بزرگ داشتند و شما ناچار بودید آن ها را شارژ و همگام سازی کنید. 

airpod open2 1498408580 مروری بر Apple AirPod توما:

تراشه W1این دردسر را حل کرده اســت. این بهترین اســتاندارد صوتی وایرلسی اســت که تا به حال دیده ایم. جفت سازی مبتنی بر مجاورت به این معنی اســت که وقتی به دستگاه نزدیک شود همگام سازی صورت می گیرد. این قابلیت فقط به اِیرپاد محدود نمی شود بلکه هدفون های بیتز ایکس و دیگر هدفون های مبتنی بر W1 نیز از این قابلیت اســتفاده می کنند. 
به جز وایرلس شدن، اِیرپاد تغییرات زیادی نسبت به اییرپادی کهبه رایگان به همراهارائه می داد صورت نگرفـــــته اســت. البته این هدفون ها یک فرق اساسی دیگر نیز با اییرپاد دارد: قیمت آن صد و شصت دلار اســت. 

airpod loose2 1498408655 مروری بر Apple AirPod توما:

درون جعبه یک محفظه پلاســتیکی گرد می بینید که درون آن دو ایرپاد قرار گرفـــــته اســت. یک اســتیکر، یک بطریقهور و کابل USB-A نیز درون بسته وجود دارد. 

ساخت و راحتی

محفظه سفید جیبی فضای کافی برای هدفون ها دارد. اما یک باتری نیز وجود دارد که وقتی هدفون ها را درون محفظه قرار می دهید شارژ می شوند. 
این باتری امکان نگه داری ۲۴ ساعت شارژ را دارد. اما باید ایرپادها را چند بار در محفظه جا به جا کنید تا شارژ شوند. یک درگاه لایتنینگ نیز در پایین محفظه قرار دارد که امکان شارژ دستگاه و اجزای آن را با شارژرفراهم می کند.

airpod case 1498408729 مروری بر Apple AirPod توما:

طرح کلی کاملاٌ شبیه طرح های دیگراســت و گوشه های آن هلالی هستند. انداختن ایرپاد درون کیس راحت اســت و آهن رباها به شما کمک می کنند. درحالی که محفظه سخت اســت و از هدفون شما محافظت می کند اما درمقابل ضربه های شدید خیلی محکم نیست. 
طراحی هدفون ها شبیه به اییرپاد رایگان اســت، با این فرق که سیم ندارد. ایرپاد درگوش ها قرار می گیرند. نسبت به هدفون های اســتاندارد ساقه ی بلند تری دارند که در آن باتری و اتصالات دیگر قرار 
گرفـــــته اند.
این ساقه ها ظاهری منحصر به فرد به این هدفون ها داده اســت که البته با گذشت زمان و زیادتر شدن این نوع هدفون ها به آن ها عادت می کنیم. این هدفون ها برتصــویر بیتز ایکس که از طراحی گردنبندی اســتفاده می کند واقعاٌ وایرلس هستند. 

airpod case3 1498408806 مروری بر Apple AirPod توما:

درمورد راحتی، این هدفون ها خیلی راحت نیستند. اگر خیلی طرفدار هدفون های رایگاننیستید که به همراهارائه می شود از این ایرپادها نیز خوشتان نمی آید. این هدفون ها کاملاٌ مشابه ایرپاد هستند. هیچ ایرباد سیلیکونی و ایزوله سازی صدا وجود ندارد. 
دردسر اینجاســت که پلاســتیک سخت می تواند پس از مدتی اســتفاده گوش را آزار دهد و هیچ گاه به طور کامل در گوش قرار نمی گیرند. این موضوع برای خیلی ها بسیار حیاتی تر از کیفیت صداســت. 

اســتفاده از ایرپاد

هدفون هایدر رده هدفون های معمولی محسوب می شوند و صدای آن ها شبیه به هدفون های ۱۶۰ دلاری اســت. یک طراحی سیلیکونی می تواند کیفیت و بازتاب باس را بهتر کند. 
خبر خوب این اســت که شما می توانید در خانه گوشی های خود را امتحان کنید و ببینید آیا به اندازه ی کافی راحت اســت یا خیر. سپس می توانید تصمیم بگیرید که آیا قابلیت های اضافی هوشمند این گوشی ها ارزش پول پرداختی را دارد یا خیر. این هدفون ها مانند بیتس ایکس در فرکانس های پایین خیلی خوب عمل نمی کند در نتیجه به درد موزیک های الکترونیک نمی خورد. 

airpod loose3 1498408943 مروری بر Apple AirPod توما:

مانند اییرپاد، ایرپاد نیز صدا را به بیرون انتقال می دهد، در نتیجه هرکسی که کنار شما بنشیند می تواند بشنود که شما به چه موزیکی گوش می دهید. به طور کلی کیفیت صدا قابل قبول اســت. به اندازه کافی خوب هستد که به موزیک های ام پی ۳ گوش دهید یا ویدئو آنلاین ببینید ولی عالی نیست. 
یکی دیگر از قابلیت های تراشه W1  جفت شدن بدون دردسر اســت. کافی اســت که محفظه ایرپاد را باز کرده تا طریقهن شود و آن را نزدیکخود بگیرید. یک پیام روی صفحه می بینید که با لمس کردن آن هدفون ها متصل می شوند. آیبقیه دستگاه هایشما را متصل می کند، در نتیجه نیازی به اتصال دوباره با دستگاه های دیگر مثل مک ندارید. درضمن محدوده خیلی بزرگی را پشتیبانی می کند. 
درضمن در صورت گم شدن ایرپاد، شما می توانید با اســتفاده از Find My iPhone ایرپاد گم شده ی خودتان را بیابید. درضمنخوشحال می شود که با قیمت ۶۹ دلار یک گوشی ایرپد جدید به شما بدهد. با وجود این طریقه های امنیتی هنوز هم ایرپاد خیلی راحت ممکن اســت گم شود. 

airpod open 1498409024 مروری بر Apple AirPod توما:

مانند بیتس ایکس، ایرپاد نیز بسیار کم مصرف اســت. با هر ایرپاد می توانید تا پنج ساعت به موزی گوش دهید. درضمن شارژ کامل آن تنها پانزده دقیقه زمان می برد. درضمن تمام کردن شارژ دردسر ساز نیست. شما تقریباٌ در هرجا می توانید آن ها را شارژ کنید. 

سنسورها

وقتی که یک اکوسیستم را کنترل می کنید می توانید از قابلیت های اضافی نیز اســتفاده کنید. هر ایرپاد دارای یک سنسور نوری و شتاب سنج اســت که وقتی هدفون را به گوش دارید آن را ردیابی می کند. در نتیجه وقتی که ایرپاد را در گوش خود داریدبه صورت خودکار موزیک را به هدفون های شما منتقل می کند. 
اگر یک ایرپاد را از گوشی خود خارج کنید موزیک متوقف می شود. اگر ایرپاد دیگر را هم دربیاورید دستگاه به طور کامل از گوشی شما جدا می شود واز اسپیکر روی گوشی برای پخش اســتفاده می کند. این قابلیت بسیار جالب اســت و شاید برای همه ی ما سؤال باشد که چرا کسی زودتر به این تکنولوژی دست نیافته اســت. اما نکته حیاتی اینجاســت که راحتی و کیفیت صدا بسیار حیاتی تر از این قابلیت اســت. 
البته دردسراتی نیز وجود دارد. ایرپاد سمت چپ وقتی که جعبه را باز کردیم کار خاصی انجام نداد و ناچار شدیم با فشار دادن دکمه محفظه آن را دوباره جفت کنیم. یک دردسر دیگر که وجود داشت این بود که ایرپاد صدای اتصال را تولید می کرد اما متصل نمی شد. 

ایرپاد، بیتس ایکس یا چیزی دیگر؟

ایرپاد گران قیمت و دردسر دار اســت. قیمت آن ۱۶۰ دلار اســت و فرق زیادی با پردازنده های سیم دار ندارد و اصلاٌ راحت نیست. از بین ایرپاد و بیتس ایکس ما بیتس ایکس را پیشنهاد می کنیم.
بیتس ایکس طراحی بهتری دارد و راحت تر اســت و سنسورهای هوشمند ایرپاد نمی تواند خیلی باعث شود که رقیب ارزان تر و بهتر را انتخاب نکنیم. 
یک دردسر دیگر نیز وجود دارد: به عنوان یک وسیله هندز فری برای حرف زدن ایرپاد کیفیت مناسبی دارد ولی هنگام حرف زدن تنها تا دو ساعت شارژ نگاه می دارد. 
نمره کلی که ما بهایرپاد می دهیم پنج از ده اســت. صدای گذرپذیر و راحت نبودن باعث می شود که به سختی بتوان ایرپاد را توصیه کرد. بیتس ایکس با وجود این که سنسور ندارد اما طراحی بسیار بهتری دارد و راحت تر اســت. 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته مروری بر Apple AirPod توما: اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما