713177 607 شغل پیشین رهبران و مقامات کشورهای جهان

زندگی خصوصی مسئولان بلند پایه کشورها همواره از جمله نکات خواندنی و جالب اســت. مثلا اینکه بدانیم روسای جمهور دنیا قبل از رسیدن به مقام، در چه شغل هایی فعالیت داشته اند.

ایـــران نوشت: در این گزارش می خوانید که روسای جمهور برخی کشورها قبل از رسیدن به این جایگاه، در چه حرفه ای کسب درآمد می کردند.

 

دمیتری مدودف رئیس جمهور سابق و نخست وزیر فعلی روسیه، پیش از تحصیل در دانشگاه حقوقی، مدتی را به عنوان رفـــــتگر فعالیت کرده اســت. وی این موضوع را در دیداری با دانش آموزان یک مدرسه روسی بیان کرد.

 

رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، در سنین نوجوانی در خیابان های شهر آب پرتقال و شیرینی فروخته اســت. پس از آن در یک موسسه حمل و نقل مشغول بکار می شود و هم زمان فعالیت خود را در حزب نجات ملی ترکیه آغاز می کند. پس از کودتای نظامی ترکیه در ســال ۱۹۸۰ به عنوان مدیر بخش خصوصی به فعالیت می پردازد.

 

مایکل دی هیگینز رئیس جمهور ایرلند قبل از رسیدن به این سمت شاعر بوده و ۴ دفتر شعر هم از او منتشر شده اســت. سپس دی هیگینز وزیر هنر می شود و بعد به مقام ریاســت جمهوری می رسد.

 

تونی آبوت نخست وزیر سابق اســترالیا وقتی ۲۰ ســال داشت، می خواســت کشیش شود. به همین دلیل شروع به فراگیری علوم دینی می کند اما بعد از سه ســال کلیسا را ترک می کند.

 

ادی راما نخست وزیر آلبانی قبل از رسیدن به این مقام نقاش بوده و در مدرسه هنرهای زیبای پاریس درس خوانده اســت و در ســال ۹۸ وزیر فرهنگ آلبانی می شود.

 

بویکو بوریسوف نخست وزیر سابق بلغارستان قبل از اینکه به این سمت برسد مربی کاراته و آتش نشان بوده اســت. بعد از آن محافظ شخصی پادشاه سابق بلغارستان می شود.

 

قربان قلی محمدف رییس جمهور ترکمنستان در ســال ۱۹۷۹ از دانشکده دندان پزشکی وزارت امور خارجه کشورش مدرک فوق لیسانس میگیرد سپس مدتی به این حرفه می پردازد و سپس در ســال ۱۹۹۷ وزیر بهداشت می شود. حتی افته شده وی دندان پزشک شخصی رییس جمهور قبلی ترکمنستان نیز بوده اســت.

 

باراک اوباما اولین رئیس جمهور سیاه پوست امریکا اســت وی از دانشگاه کلمبیا و مدرسه حقوق وابسته به دانشگاه هاروارد فارغ التحصیل شده اســت. اوباما در ابتدا مشاور مالی یک شرکت بوده و مدتی هم به عنوان وکیل حقوق مدنی فعالیت کرده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته شغل پیشین رهبران و مقامات کشورهای جهان اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما