he49245 حرکات و تمرینات ورزشی مناسب بیماران ام اس • آشنايي با طریقه هاي تشخیص ،پیشگیری و درمان انواع بيماري • همراه توما

به بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس یا ام اس، ورزش های زیادی توصیه می شود که در ادامه به برخی از آن ها می پردازیم.

 

حوضچه آب خنک:

‘);d.write(‘

ورزش در آب خنک برای بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس ایده آل اســت.

آب مانع ازگرم شدن بدن می شود و این امکان را به آن ها می دهد تا یک سری از فعالیت هایی را که درمحیط خشکی قادر به انجام آن ها نیستند، انجام دهند. به کار بردن جلیقه نجات و تخته شنا می تواند گزینه های کمکی مناسبی برای بیماران باشد.

 

تمرین با وزنه

تمرین با وزنه و دستگاه های بدنسازی از گزینه های پیشنهادی اســت. توصیه می شود درابتدا تمرین را با وزنه های سبک تر یا حتی بدون وزنه شروع کنند.

همچنین تمرین سنگین که امکان انجام آن در یک روز نیست، تقسیم شود مثلا روز اول فقط تمرین عضلات بالاتنه و روز بعد تمرین عضلات پایین تنه انجام شود.

 

‘);d.write(‘

حرکات کششی

ورزش یوگا که ترکیبی از نفس کشیدن و حرکات آرام کششی اســت، می تواند بدن را آرام کند.

بسیاری از بیماران که دچار سفتی عضلانی یا کاهش دامنه حرکاتی بودند، با انجام یوگا بهبودی خوبی را تجربه کردند.

 

he49246 حرکات و تمرینات ورزشی مناسب بیماران ام اس • آشنايي با طریقه هاي تشخیص ،پیشگیری و درمان انواع بيماري • همراه توما

پیلاتس

این ورزش نیز مانند یوگا دارای تمریناتی اســت که سبب تقویت جسمانی و روانی می شود و به تازگی در بین بیماران رواج پیدا کرده اســت.

 

ایروبیک یا ورزش های هوازی

در گذشته عقیده بر این بود که ورزش سبب تشدید خستگی و ضعف عضلات در بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس می شود اما تحقیقات اخیر نشان داده اســت که انجام ورزش های هوازی، سبب بهبود کیفیت زندگی بیماران و کاهش علایمی مانند خستگی و ضعف می شود.

 

تمام حرکات یا ورزش هایی که سبب افزایش ضربان قلب و سرعت تنفس شود هوازی محسوب می شود.

انجام ۱۵ دقیقه ورزش هوازی در روز مطلوب اســت. اگر با انجام ورزش های هوازی زود خسته می شوید می توانید حرکات را به سه بخش پنج دقیقه ای در طول روز تقسیم کنید.

 

منبع:salamatnews.com

ممنون از این که این خبر را در بخش پزشکی و سلامت توما خواندید
بخش پزشکی مجله توما مطالب زیر رو هم به شما پیشنهاد میکند

نوشته حرکات و تمرینات ورزشی مناسب بیماران ام اس • آشنایی با طریقه های تشخیص ،پیشگیری و درمان انواع بیماری • همراه توما اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما