بر اساس آخرین ارزیابی‌ها، شرکت گوگل با ارزش ِ برند ۲۴۵ میلیارد دلار، باارزش‌ترین نشان تجاری جهان اســت. در میان ۱۰۰ نشان برتر جهان پنج نشان اول مربوط حوزه تجارت الکترونیک و جهان رایانه هستند. بر اساس گزارش سی ان ان در ســال ۲۰۱۷ حدود هفت نسبت بر ارزش تجاری گوگل افزوده شده اســت. این شرکت در ســال گذشته فعالیت خود را در زمینه خودروهای خودران و هوش مصنوعی شتاب داده اســت و در حوزه سخت افزار هم در حال پیشرفـــــت اســت.

پس از گوگل نشان تجاری اپل قرار دارد. این نشان ۱۰ میلیارد دلار ارزش کمتری نسبت به گوگل دارد و ۲۳۵ میلیارد دلار می‌ارزد. شرکت اپل در ســال گذشته علاوه بر توسعه نرم‌افزار‌هایش در زمینه سخت‌افزاری هم توسعه قابل توجهی یافته اســت و در بخش‌های از بازار بخصوص در زمینه گوشی‌های هوشمند نبض بازار را در اختیار دارد. این شرکت بتازگی فعالیت‌های خود را در زمینه هوش مصنوعی و خودروهای خودران هم افزایش داده اســت. اپل همچنین برنامه گسترده ای برای لوازم خانگی هوشمند دارد.

 اپل گوگل با پیشی گرفـــــتن از اپل ؛ با ارزش ترین برند جهان شد

مایکروسافت سومین برند با ارزش جهان محسوب می‌شود. این شرکت البته از دو رقیب عرصه تکنولوژی و رایانه یعنی اپل و گوگل فاصله بسار زیادی دارد. بطوری که اگر فاصله اپل از گوگل ۱۰ میلیارد دلار اســت فاصله مایکرو سافت از اپل کمی‌ کمتر از ۱۰۰ میلیارد دلار اســت. برند مایکروسافت در آخرین ارزیابی‌ها ۱۴۳ میلیارد دلار ارزش دارد. این شرکت طی ســال گذشته سعی کرده در زمینه سخت افزار قدرتمند ظاهر شود تا بتواند فاصله خود را با اپل کم کند. این شرکت همچنین سعی دارد با گسترش نسخه‌های مختلف ویندوز سیطره خود را در بازار رایانه افزایش دهد هم اکنون حدود نیمی‌از رایانه‌های جهان از سیستم عامل ویندوز هفت اســتفاده می‌کنند و بر آورد می‌شود بیش از ۷۰ نسبت تمام رایانه‌های جهان دارای سیستم عامل‌های ویندوزی هستند.

 مایکروسافت گوگل با پیشی گرفـــــتن از اپل ؛ با ارزش ترین برند جهان شد

آمازون غول دنیای تجارت الکترونیک هم در مکان چهارم قرار دارد. برند آمازون هم اکنون ۱۳۹ میلیارد دلار قیمت دارد. این شرکت که جهش خیره کننده ۴۱ نسبتی را در ارزش برند خود شاهد اســت علاوه بر فطریقه کالا وارد دنیای رسانه هم شده اســت و هم اکنون در حال توسعه هوش مصنوعی و دستیار صوتی الکسا اســت.

 آمازون گوگل با پیشی گرفـــــتن از اپل ؛ با ارزش ترین برند جهان شد

در مکان پنجم فیس‌بوک قرار دارد با وجود اینکه این شرکت در ســال گذشته میلادی با بحران اخبار غلط و گسترش آن روبرو شده بود باز این غول دنیای تکنولوژی توانسته اســت ارزش برند خود را حفظ کند و حدود ۲۷ نسبت افزایش دهد. این برند هم اکنون ۱۳۰ میلیارد دلار ارزش دارد. با این همه برخی کارشناسان معتقدند فیس‌بوک برای رونق به کسب کار خود باید یک تحول جدی ایجاد کند چرا که شرکت‌های رقیب در حال گرفـــــتن کاربران این شرکت هستند.

 فیسبوک گوگل با پیشی گرفـــــتن از اپل ؛ با ارزش ترین برند جهان شد

شرکت مخابراتی ای تی اند تی با رشد هفت نسبتی توانسته به ارزش ۱۱۵ میلیارد دلاری دست پیدا کند.

این شرکت بزرگ‌ترین شرکت مخابرات تلفن ثابت، سرویس‌دهنده اینترنت ، اشتراک تلویزیون اینترنتی و دومین اپراتور شبکه تلفن همراه آمریکا اســت. این شرکت هم اکنون در حال گسترش شدید فعالیت‌هایش اســت که سبب شده با رشد ارزش برندش روبرو شود. در ســال ۱۳۹۵ دسترسی خدمات این شرکت، در همکاری با شرکت رایتل، در ایـــران هم فراهم شد.

هفتمین برند با ارزش جهان ویزا اســت. هم اکنون بانک‌های بیشتری با این برند همکاری می‌کنند به‌گونه ای که ارزش این برند با ۱۰ نسبت افزایش به ۱۱۱ میلیارد دلار رسیده اســت.

 ویزا گوگل با پیشی گرفـــــتن از اپل ؛ با ارزش ترین برند جهان شد

با شنیدن نام هشتمین برند با ارزش جهان شاید تعجب کنید. شرکت تنسنت حالا به عنوان یک شرکت چینی خود را در میان باارزش‌ترین برند‌های جهان جای داده‌اســت. حتی بالاتر از شرکت علی بابا معروف ترین فطریقهگاه الکترونیکی چین که در مکان چهاردهم قرار دارد. این شرکت یک هلدینگ اینترنتی چینی اســت، که در زمینه ارائه خدمات شبکه‌های اجتماعی، رسانه‌های گروهی، پورتال‌های وب، تجارت الکترونیک، آنتی‌ویروس‌ها، مرورگر وب، بازی‌های آنلاین و خدمات ارزش افزوده مخابرات فعالیت می‌کند.

هم اکنون در چین بسیاری از شرکت‌های جهانی مانند گوگل یا فیلتر هستند یا ممنوع و جای این شرکت‌ها را نمونه‌های چینی آن‌ها گرفـــــته اند. بازار بزرگ و روبه رشد چین هم به تنهایی می‌تواند یک نشان را از زمین به آسمان ببرد. این نشان چینی هم اکنون با یک جهش ۲۷ نسبتی در ارزش برندش ، حدود ۱۰۸ میلیارد دلار ارزش دارد.

در مکان نهم شرکت قدیمی ‌آی بی ام حضور دارد که از تمام شرکت‌های رایانه ای قدیمی‌تر اســت و شاید اگر اشتباهات تاریخی اش نبود هم اکنون باید در مکان اول جای می‌گرفـــــت. ارزش تجاری نشان آی بی ام هم اکنون ۱۰۲ میلیارد دلار اســت.

 آی بی ام گوگل با پیشی گرفـــــتن از اپل ؛ با ارزش ترین برند جهان شد

اما در میان ده برند با ارزش دنیا تنها دهمین نشان تجاری در حوزه رایانه و تکنولوژی دیجیتال و مخابرات نیست. دهمین برند با ارزش دنیا مک‌دونالد اســت. این برند ۹۷ میلیارد دلار ارزش دارد.

 مک دونالد گوگل با پیشی گرفـــــتن از اپل ؛ با ارزش ترین برند جهان شد

منبع : mashable

1497977848 728 dfdsfdsf گوگل با پیشی گرفـــــتن از اپل ؛ با ارزش ترین برند جهان شد

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته گوگل با پیشی گرفـــــتن از اپل ؛ با ارزش ترین برند جهان شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما