عکاسی در شب از آن مواردی است که اهمیت تجهیزات به خوبی خود را نشان می‌دهد چرا که در نهایت بدون تجهیزات مناسب و دوربین‌های حرفه‌ای تصویری حرفه‌ای نخواهید داشت در صورتی‌که در روز و در شرایط نوری خوب با یک دوربین ساده هم می‌توان عکس‎های زیبا و حرفه‌ای گرفت. همیشه در خرید دوربین به ایزوی بیشینه آن توجه کنید و امتیاز سنسور آن را در Dxomark چک کنید.

آن چه برای عکاسی در شب لازم است1

 چرا که گرفتن عکس بدون نویز در ایزوهای بالا اهمیت بسیار زیادی دارد. توجه داشته باشید که عکاسی از آسمان و ستارگان هم خودش دنیایی دارد و برای گرفتن عکس‌های خوب از آسمان وجود یک دوربین خوب که بتوان در ایزوهای ۳۲۰۰ و ۶۴۰۰ با آن عکاسی کرد، نقش مهمی ایفا می‌کند. در زمانی که می‌خواهید از ستارگان و کهکشان عکاسی کنید به دلیل حرکت زمین نمی‌توانید شاتر را برای مدت زمان زیادی باز بگذارید.

آن چه برای عکاسی در شب لازم است2

مگر آن‌که بخواهید عکس‌های رد ستاره‌ای بگیرید اما برای عکس‌های ثابت از آسمان و کهکشان یا باید موتوری داشته باشید که با حرکت زمین حرکت کند و دوربین را بر روی آن بگذارید و یا با استفاده از یک دوربین خوب و لنز سریع در مدت زمانی کوتاه از کهکشان و ستاره‌ها عکس بگیرید. برای گرفتن عکس‌های زیبای ستاره‌ای تشخیص ستاره قطبی و آشنایی ابتدایی با نجوم کمک به‌سزایی به شما می‌کند و شما را قادر می‌سازد که فریم‌های زیبایی ببندید چرا که زیبایی این عکس‌ها را نمی‌توانید قبل از ثبت با چشم ببینید بلکه پس از ثبت بر روی سنسور می‌توانید از تمام جزئیات لذت ببرید.

آن چه برای عکاسی در شب لازم است3

پس اگر می‌خواهید از آسمان عکاسی کنید و از عکاسی شب لذت ببرید به فکر تجهیزاتی پیشرفته‌تر از دوربین‌های خانگی باشید و همچنین یادتان باشد برای ثبت یک فریم خوب ممکن است لازم باشد کیلومترها از شهر و نور شهری فاصله بگیرید و ساعت‌ها در انتظار بنشینید.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما