به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفین با حضور در دانشگاه تبریز در مراسم اعزام دانشجویان این دانشگاه به اردوهای راهیان نور حضور

یافته و در مسجد این دانشگاه سخنرانی کرد.

غیب پرور گفت: دانشگاه تبریز محل علم و تربیت جوانان بوده و اگر بگوییم ایران بدون آذربایجان نامفهوم است غلو نکردیم چرا که نقش آذربایجان در تاریخ این انقلاب برجسته و روشن است.

وی به نقش مردم آذربایجان در دوران مشروطه و تحریم تنباکو اشاره و عنوان کرد: در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس نیز آذربایجان خوش درخشید و با لشگر ۳۱ عاشورا ماندگار شد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین به ادله برخی دگر اندیشان در خصوص دلائل جنگ تحمیلی اشاره کرد و اظهار داشت: عده‌ای با دلایل مختلف، اختلاف ارضی را اساس جنگ تحمیلی خوانده و به مسائل جغرافیایی نظیر مرز میان ایران و عراق اشاره می کردند و عده ای نیز اقتصاد را علت جنگ بیان می کردند.

وی در همین خصوص ادامه داد: اما ریشه جنگ چیزی جز وقوع انقلاب اسلامی نبود و اگر ملت ایران انقلاب نمی کرد هیچ کشوری با ما جنگ نمی کرد چرا که اختلافات جغرافیایی و یا مسائل اقتصادی قبل از انقلاب اسلامی نیز وجود داشت و مسئله جدیدی نبود.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج، انقلاب مردم ایران را تحت لوای دین بی نظیر خوانده و تاکید کرد: انقلاب اسلامی اثبات توانایی و کارامدی دین در مدیریت جامعه است.

وی به عملیات روانی غرب اشاره کرد و افزود: بعد از انقلاب فرانسه تمام تلاش غرب بر این شد که القا کند دین توان اداره جامعه را ندارد اما امام ما اثبات کرد که در سایه ی دین می توان به بهترین شکل جامعه را اداره کرد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به کمبودهای کشور در اوائل پیروزی انقلاب گفت: ما در آغاز دفاع مقدس واقعا هیچ امکاناتی نداشتیم حتی گاهی اوقات در جبهه آب و غذا هم نداشتیم و در چنین شرایطی بیش از ۵۰ کشور صدام را در جنگ علیه ملت ایران کمک می کردند.

وی در همین خصوص با تشریح علت فتح و پیروزی در اوج کاستی ها بیان کرد: چون خدا را داشتیم پیروز شدیم و خداوند نیز فتح و ظفر را نثار رزمندگان عزیز ما کرد.

غیب پرور با اشاره به توکل ها و توسل های رزمندگان در دوران سخت جنگ تحمیلی تاکید کرد: رزمندگان تا پای جان برای تحقق کلام امام می ایستادند و ما نیز مکلف هستیم راه و رسم شهیدان را امروز با قوت ادامه دهیم.

وی ضرورت تبلیغ فرهنگ شهداء را یادآور شده و گفت: نباید برخی آدرس غلط به جوانان بدهند که نشان دادن سمت و سوی شهیدان و صحبت از فرهنگ و سیره آنان به نسل های امروز و آینده، نشان دادن راه حقیقی بوده و امری ضروری است.

وی در همین خصوص راهیان نور را حرکتی فوق العاده ارزشمند دانست و خاطر نشان کرد: راهیان نور راهی است که خداوند پیش روی ما نهاده و بهترین الگوی تربیتی برای جوانان است که آموزه های دفاع مقدس و سیره شهدا را بتوانیم به جوانان معرفی کنیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج در پایان سخنانش گفت: اگر بتوانیم شهیدان را به مردم بشناسانیم یقینا انقلاب بیمه گردیده است چرا که این ملت ولایتمدار و انقلابی از توانایی های فوق العاده ای برخوردار است.

انتهای پیام/

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما