آمازون هر سال ۱۵ هزار روبات را وارد سیستم خود کرده است

یکی از شرکت‌هایی که نام آن همیشه در میان بزرگان جهان فناوری دیده می‌شود، شرکت آمازون است. مدیر عامل آمازون از ابتدا آقای جف بزوس بوده است و هر تغییری که در استراتژی‌های این شرکت انجام گرفته مبتنی بر تصمیماتی است که او گرفته است. بزوس وب سایت آمازون را در اول  نوامبر ۱۹۹۴ راه اندازی کرد و نام آمازون را از روی جنگل آمازون برداشته است. او به دلیل وسعت زیاد این جنگل و وجود طولانی‌ترین رودخانه در آن تصمیم گرفت تا این شرکت را آمازون بنامد. تا به حال نکات بسیار جالبی در رابطه با عملکرد شرکت آمازون اعلام شده است اما به تازگی اخباری منتشر شده است که باعث می‌شود با آگاهی از آن‌ها به فکر فرو رویم. این اخبار مرتبط با میزان کارمندان آمازون است.

کارمندان آمازون1

هزاران کارمند روبات آمازون

شرکت آمازون، بزرگ‌ترین شرکت صنعت تجارت الکترونیک، اعلام کرده است که ۴۵ هزار روبات کارگر در انبار‌های خود دارد. بنا بر اعلام آمازون، این تعداد در مقایسه با سال گذشته ۵۰ درصد افزایش داشته است. آمازون، شرکت روبات سازی Kiva Systems را در سال ۲۰۱۲ به مبلغ ۷۷۵ میلیون دلار خریداری کرد. روبات‌های Kiva مراحل جمع آوری و بسته‌بندی را در انبار‌های بزرگ آمازون به عهده دارند. این روبات‌های ۱۶ اینچی با وزن ۱۴۵ کیلوگرم می‌توانند با سرعت ۵ مایل در ساعت بدوند و هم زمان محصولاتی تا وزن ۳۱۷ کیلوگرم را حمل کنند.

کارمندان آمازون2

هر سال ۱۵ هزار روبات استخدام می‌شوند

این شرکت هر سال ۱۵ هزار روبات را وارد سیستم خود کرده است. در پایان سال ۲۰۱۴ آمازون اعلام کرد که ۱۵ هزار روبات در ۱۰ انبار مهم این شرکت دارد. در سال ۲۰۱۵ این رقم به ۳۰ هزار عدد افزایش پیدا کرد و حالا آمازون اعلام کرده که ۴۵ هزار روبات در اختیار دارد. ماه آوریل سال گذشته مدیر مالی ارشد آمازون در کنفرانس مربوط به روبات‌ها اعلام کرد: ما تغییر کرده‌ایم و همین طور شیوه اتوماسیون‌ها نیز تغییر کرده است. روبات‌هایی که ما در انبار‌های مختلف داریم باهم متفاوت هستند.

کارمندان آمازون3

بسیاری از آن‌ها روبات کامل هستند و برخی از آن‌ها نیمه رباتیک هستند در خارج از انبار‌ها، آمازون به دیگر جنبه‌های اتوماسیون در تجارت نیز پرداخته است.این شرکت اعلام کرده که اولین سفارش خود را در انگلستان با استفاده از پهپاد روباتیک به دست مشتری رسانده است. همین طور پتنت دریافت کسب اجازه برای پرواز پهپاد‌های پستچی از صنایع هوایی کشور‌های مختلف را نیز ثبت کرده است که در آینده به اجرا در خواهد آمد.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما