پرداخت اينترنتي با كارت‌هاي اعتباري، پرداخت از طريق كارت‌هاي هوشمند بدون تماس مانند كارت‌هاي مترو و همچنين پرداخت‌ها از طريق تلفن همراه به صورت‌هاي مختلفي همچون پيامكي، اينترنت با NFC موبايل و …. اما فناوري ارتباط ميان نزديک يا همان همه آنچه تاكنون تجربه كرده‌ايد متفاوت است. اين فناوري در واقع يک ارتباط رمزگذاري شده بي‌سيم با برد كوتاهMHz  ۵۶/۱۳ توانايي تبادل اطلاعات را دارد.

ده‌ها كاربرد در یک فناوری1

NFC قادر است با كارت‌هاي هوشمند غير‌تماسي موجود و همچنين ساير دستگاه‌هاي مجهز به اين فناوري ارتباط برقرار كرده و براحتي به تبادل اطلاعات با آن‌ها بپردازد، از همين رو اين فناوري با زير‌ساخت‌هاي موجود پرداخت غيرتماسي مورد استفاده در سامانه حمل و نقل عمومي و پرداخت‌هاي خرد سازگار است، اين فناوري به طور كامل با بلوتوث و واي فاي گوشي‌هاي هوشمند هماهنگ است به طوري كه ارتباط بين ۲ دستگاه را براحتي برقرار مي‌كند.

ده‌ها كاربرد در یک فناوری2

 البته ممكن است در نگاه اول اين ارتباط كمي نا امن به نظر برسد چون اطلاعات شما در سطح وسيعتري منتشر خواهد شد، اما از آنجا كه اين فناوري توانايي ارتباط تا فاصله ۴ سانتيمتر را دارا می‌باشد، همين موضوع مي‌تواند محيط امني براي انتقال اطلاعات محرمانه بين تلفن همراه و دستگاه قرائت كننده باشد و از دسترسي‌هاي احتمالي به اطلاعات جلوگيري كند. به همين دليل هم براي خريد با خيال راحت كافي است تلفنتان را نزديك دستگاه قرائت كننده كنيد و مطمئن شويد پرداخت شما بدرستي انجام شده است. اين روش مزيت‌هايي نسبت به پرداخت از طريق پيامك دارد كه از جمله آن‌ها مي‌توان به سرعت بسيار بالا در تبادل اطلاعات و سادگي آن اشاره كرد.

ده‌ها كاربرد در یک فناوری3

وجود NFC در تلفن همراه انجام بسياري از كارهاي روزمره را ميسر مي‌كند. به عنوان مثال مي‌توانيد فقط با نزديک كردن گوشي همراه خود به پرينتر، تصاوير را منتقل و چاپ كنيد. درا ين ميان ممكن است فناوري ارتباط ميدان نزديک از نظر كاربران خيلي جذاب و نوآورانه‌اي نباشد و فقط يک توسعه كوچک از سيستم پرداخت غيرتماسي RFID تلقي شود، اما چيزي كه مشهود است تاثير اين فناوري بر تسريع فعاليت‌هاي مالي كوچک و روزمره است به طوري كه انتظار مي‌رود در آينده‌اي نه چندان دور جايگزين مناسبي براي كارت‌هاي غيرتماسي موجود و همچنين روشي براي انتقال اطلاعات كاربري در قالب يک برچسب شود.

[ad_1]

مشخصات

مطالب پیشنهادی ما